Mówi się o tym, że istnieją dwie Polski, które nigdy ze sobą nie rozmawiają. Otrzymują Państwo zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: konserwatywno-katolickiego i liberalno-zsekularyzowanego. Nie jest to jednak tylko zapis konfrontacji, lecz także dialogu i szukania kompromisu. Aborcja, eutanazja, małżeństwa jednopłciowe, populizm, wojna - to tylko kilka tematów podjętych w tej książce. [opis wydawcy książki]
Książka prof. Zdzisława Żygulskiego jun. – najwybitniejszego znawcy historii zbiorów puławskich oraz kolekcji książąt Czartoryskich – stanowi nieodzowne kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego początkami polskiego muzealnictwa. Pięknie wydane i bogato ilustrowane wydawnictwo odsłania przed czytelnikiem genezę, charakter i dzieje pierwszego muzeum na ziemiach polskich – Świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego. Autor, w oparciu o liczne źródła pisane, archiwalia oraz zachowane zabytki, opisuje dzieło księżnej Izabeli z Flemmingów Czartoryskiej – twórczyni muzeum puławskiego.
Wielkie kino, wielka polityka i codzienne życie najwybitniejszego twórcy polskiego kina. Jego życiem interesowali się osobiście szef KGB, 10 generałów polskiej bezpieki oraz ministrowie Moczar i Kiszczak. Jego filmy śledzili kolejni szefowie partii i państwa: od Gomułki, plującego na pesymizm „Niewinnych czarodziejów”, poprzez Gierka, któremu żona kazała usunąć pornografię z „Ziemi obiecanej”, po Jaruzelskiego, który przy okazji „Człowieka z żelaza” chciałby udowodnić, że w Grudniu 1970 roku armia była niewinna. Autorzy opisują życie swego bohatera na skrzyżowaniu polityki, codzienności i pracy nad kolejnymi filmami, z których wiele stanie się arcydziełami światowego kina. Kłopoty z cenzurą, władzami kinematografii i nacjonalistami, którzy go od zawsze nienawidzą. Sięgają po nieznane materiały z archiwów - również PRL-owskiej bezpieki - ale przede wszystkim rozmawiają z samym Andrzejem Wajdą, świadkiem epoki. Książka stanowi ważne dopełnienie dyskusji jaka toczy się wokół filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei“ Andrzeja Wajdy. (Recenzja Wydawnicza)
Kolejny zbiór opowiadań napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla dzieci i młodzieży. Pierwszy, bestsellerowy zbiór cieszył się ogromną popularnością, a jego egzemplarze można znaleźć w niemal każdej bibliotece w Polsce. Obie książki zostały wydane we współpracy z Fundacją ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Każde opowiadanie podejmuje inny temat: emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Znajdziemy tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze, braku akceptacji dla odmienności i o odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia przypadkowych osób. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet żyją, bo przecież najciekawsze historie pisze samo życie… I każda z tych historii może być wyimkiem z czyjejś codzienności.
Publikacja wydana w formie felietonów historyczno-obyczajowych, spisanych na 399 stronach. Zawiera około 300 biogramów oraz ponad 600 zdjęć często dotychczas niepublikowanych.
Książka Trzy socjalizmy dotyczy dominującego w kulturze europejskiej ostatnich stuleci nurtu myślowego, będącego źródłem dramatycznych sporów pomiędzy cywilizacjami. W oparciu o dorobek myślowy filozofii realistycznej Autor ukazuje dzieje i etapy kształtowania się socjalizmu, mającego swe myślowe źródła w idealizmie filozoficznym (modernizmie) i utopizmie, a skutki praktyczne w dwudziestowiecznych totalitaryzmach (nazizmie, faszyzmie, komunizmie) i we współczesnym demoliberalizmie (postmodernizmie). Nie poprzestając na diagnozie, Autor ukazuje drogi wyjścia z cywilizacyjnego kryzysu i twórczego powrotu do tradycji cywilizacji łacińskiej - jedynej zdolnej do szacunku wobec godności ludzkiej osoby i umożliwiającej pełny rozwój jej życia. [Opis wydawcy].
Dziennik Realizacji Celów Kaizen PDF wersja Polska do wielokrotnego użytku
Jest to 3 miesięczny planner który przybliża do realizacji celów metodą Kaizen.
Jedną z najważniejszych umiejętności, które zdobędziesz podczas wykonywania dziennika celów Kaizen, jest ustalanie priorytetów.
Koncentrując się na tym, co najważniejsze, osiągniesz swoje cele znacznie szybciej.
Dlaczego metoda „małych kroków” jest tak skuteczna?
Mózg zaprojektowany jest tak, by tworzyć opór przed zmianami. Zmiany kojarzą się z czymś nowym, nieznanym, więc wytwarzają lęk a ten bardzo często paraliżuje działanie. Podejmując małe kroki zmieniamy swój układ nerwowy tak, że:
usuwa on blokady i włącza twórcze myślenie
tworzy nowe połączenia między neuronami, dzięki czemu Twój mózg ochoczo włącza się w proces zmiany, co bardzo skutecznie zbliża Cię do wyznaczonego celu.
Pomyśl, jakby to było, gdyby metoda małych kroków pozwoliła zrealizować Twoje cele?
Jak używać Dziennika?
Dziennik to kalendarz, planner na Twoje najbliższe 3 miesiące.
Nowy przekład powieści Mistrz i Małgorzata. Krzysztof Tur, nazwany przez ks. Jana Twardowskiego wielkim artystą, od lat poświęcił swoje twórcze życie prawdziwej pasji – Michałowi Bułgakowowi. Zaczął od tłumaczenia rękopisów, które nie znalazły się w Mistrzu i Małgorzacie: Czarnego maga, Wielkiego kanclerza i Księcia ciemności, a także opowiadań i dramatów. Okazało się to wstępem do przekładu samej powieści. Nie jest to kolejne tłumaczenie Mistrza i Małgorzaty! To zwieńczenie wielu lat pracy człowieka w równej mierze utalentowanego, co zafascynowanego życiem i twórczością Bułgakowa.Porównanie propozycji translatorskiej Krzysztofa Tura z poprzednimi przekładami Mistrza i Małgorzaty pozwala na konstatację, że najnowszy przekład jest bliższy semantycznie oryginałowi. Odważył się też przywrócić rosyjską wersję nazwiska pisarza „Bułgakow”, co jest zgodne z logiką, choć w Polsce przyjęła się od lat ukrainizowana jego pisownia.