Celina Martin (1869-1959), córka Zelii i Ludwika Martin, którzy mieli dziewięcioro dzieci, a wśród nich św. Teresę od Dzieciątka Jezus i służebnicę Bożą Leonię. W Karmelu w Lisieux Celina przyjęła imię Genowefa od Najświętszego Sakramentu. Jej wspomnienia o Rodzicach, kanonizowanych 18 października 2015 roku, stanowią pasonujące świadectwo, jak miłość Boga przemienia najtrudniejsze doświadczenia w niewzruszony fundament życia rodzinnego, stając się źródłem mądrości i nadziei.
Już szóste wydanie beletrystycznie, żywo i pięknym językiem napisanego życiorysu św. Jana Vianneya (1786–1859), słynnego Proboszcza z Ars, który przez ponad czterdzieści lat toczył walkę z szatanem o dusze swoich parafian. [Opis wydawcy].
Niniejszy zbiór opowiadań, skierowany zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, należy do gatunku przypowieści. Autor wielu wspaniałych książek, m.in. bestselleru Święty i diabeł, wprowadza nas za pośrednictwem krótkich powiastek w lepsze zrozumienie naszej wiary. Mamy nadzieje, że lektura tej książki wpłynie na pogłębienie relacji młodzieży z Bogiem.
Niespokojne serce – autorstwa o. Sykstusa Adamczyka OCD, jest powieścią o życiu św. Rafała Kalinowskiego. Nieczęsto się zdarza, by życie jednego mogło być wzorem dla ludzi różnego pokroju, wieku, zawodu i powołania. W tym wypadku zachodzi taka okoliczność: młodość i podeszły wiek; oficer wojska i profesor, świecki i duchowny… Nie trzeba się zbytnio głowić, by odnaleźć sytuacje takie, w jakich się sami znajdujemy na co dzień. Pasjonujący życiorys napisany „lekkim piórem”, doskonała lektura duchowa.
W niniejszym wydaniu połączono dwie książki, nadając im wspólny tytuł. Bramy milczenia stanowią rodzaj wprowadzenia, Erem zaś rozwija właściwą problematykę pustelni w nawiązaniu do trzech biblijnych symboli: pustyni, góry i świątyni. Napisane prostym językiem zrozumiałym dla dzisiejszego człowieka, a jednocześnie pełnym religijnego żaru, odsłaniają bogactwo biblijnej symboliki, ukazując z entuzjazmem trudną drogę spotkania z Bogiem.
Pasjonująca duchowa autobiografia autorki Pustyni – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości.
Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), podobnie jak jej młodsza współsiostra z Karmelu, Teresa od Dzieciątka Jezus, nie zakończyła swej misji wraz z momentem śmierci – ona dopiero ją rozpoczęła. Jaka jest ta misja patronki Europy względem nas, chrześcijan trzeciego tysiąclecia, mieszkańców starego kontynentu? Wydaje się, że święta doktor filozofii, karmelitanka bosa, ma do spełnienia zadanie pedagoga – tego, który prowadzi za rękę, towarzyszy w dojrzewaniu do stawiania pytań o otaczający świat, o siebie, wreszcie o Boga. Dziś, w czasach kryzysu – nie tylko ekonomicznego – potrzebujemy prawdziwej i rzetelnej formacji. Nie dadzą nam jej media, celebryci czy politycy, lecz tylko wiarygodni świadkowie.
Autor ukazuje proces dochodzenia człowieka do wolności duchowej poprzez stopniowe zbliżanie się do Boga, który go wewnętrznie przemienia. Na podstawie tej koncepcji rozwija oryginalną pedagogię współpracy z łaską poprzez praktykę cnót teologalnych, tj. wiarę, nadzieję, miłość.
[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Noc ciemna[/font][font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] zawiera opis trudnego doświadczenia, jakim jest proces głębokiego oczyszczenia duszy. Autor omawia także sytuację człowieka zanurzonego w tym Bożym działaniu oraz jego skutek w postaci kontemplacji wlanej. Tematem księgi pierwszej jest "noc bierna" i przejście od medytacji do kontemplacji, natomiast księga druga mówi o "nocy ducha".[/font]
Zarówno poemat ten, jak i traktat opisują całą drogę duchową człowieka. Autor oddaje jej dramatyzm i piękno w literackiej opowieści ukazującej miłość pomiędzy oblubienicą-duszą a jej Oblubieńcem-Chrystusem. To dzieło, uznawane za perłę literatury hiszpańskiej, a zarazem cenne świadectwo mistyczne, uzupełnia opis etapów jednoczenia duszy z Bogiem omawianych w innych traktatach.
Wielbiciele poezji Świętego karmelity z pewnością docenią to wydanie, zestawiające oryginał ze znakomitym przekładem, zaś entuzjaści twórczości Stanisława Barańczaka znajdą w tej książce poezję tak wysokiej klasy, do jakiej tłumacz i poeta przyzwyczaił ich przez lata swojej pisarskiej aktywności. Specjalne wydanie dla bibliofili.
Żywy płomień miłości zawiera objaśnienie czterech strof, które mówią o najbardziej zażyłym i najdoskonalszym zjednoczeniu i przeobrażeniu duszy w Boga.
W boskim zjednoczeniu dusza czuje się cała rozpalona i całe wnętrze ma zanurzone w chwale i miłości, tak iż głębię jej istoty zalewają strumienie chwały, przepełniając ją rozkoszą, i odczuwa, że " z jej wnętrza płyną rzeki wody żywej ", o których mówił Syn Boży.
Teresa z rozbrajającą szczerością i humorem przedstawia kulturę, zwyczaje i pasje Hiszpanów w wieku XVI. Jest to opowieść o jej przygodach i jej sióstr, a także karmelitów bosych podczas zakładania klasztorów Reformy. Księga ukazuje zarówno ogrom pracy św. Teresy nad stworzeniem odpowiednich warunków do życia charyzmatem karmelitańskim, jak i tęsknotę, by Karmel był przestrzenią ciszy, w której można spotkać miłującego Boga.
365 dni ze Świętymi Karmelu - to publikacja dla wszystkich zabieganych pośród codziennej krzątaniny... o. Jerzy Zieliński proponuje w rytm każdego dnia włączyć myśl Świętego Karmelu, zatrzymać się na moment, rozważyć i co najważniejsze wprowadzić w życie... Wspaniała książka na prezent.