Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(2)
Form of Work
Książki
(2)
Status
available
(1)
unknown
(1)
Branch
Filia w Zębie
(1)
Filia w Nowem Bystrem
(1)
Author
Ernest H. Shepard
(1)
Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia"
(1)
Irena Tuwim
(1)
Kydryński Juliusz (1921-1994)
(1)
Milne A.A
(1)
Year
1980 - 1989
(1)
1970 - 1979
(1)
Language
Polish
(2)
Subject
Aktorzy polscy
(1)
Biografie
(1)
Literatura dziecięca angielska
(1)
Modrzejewska, Helena (1840-1909)
(1)
Opowiadania fantastyczne
(1)
Teatr amerykański
(1)
Teatr polski
(1)
Genre/Form
Opowiadania i nowele
(1)
2 results Filter
Book
In basket
Gwiazda dwóch kontynentów / Juliusz Kydryński. - Warszawa : Wydaw. Nasza Księgarnia, 1989. - 228, [4], 8 stron tablic : ilustracje, portret ; 24 cm.
Książka ta, w której starałem się dać możliwie najbardziej zbliżony do prawdy artystyczny i psychologiczny portret Heleny Modrzejewskiej, nie mogłaby powstać, gdyby nie istniały już naukowe opracowania źródłowe, dotyczące życia artystki. Z tych najważniejszą pomocą były dla mnie następujące prace: 1) Jerzy Got i Józef Szczublewski: ,,Helena Modrzejewska'', ,,Almanach'', Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1958. 2)Józef Szczublewski: ,,Helena Modrzejewska'', Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1959. 3)Korespondencja Heleny Modrzejewskiej i Karola Chłapowskiego. Korzystałem też naturalnie z pamiętników samej Modrzejewskiej, których pierwsze kompletne wydanie polskie pt. ,,Wspomnienia i wrażenia'', w przekładzie Mariana Promińskiego, ukazało się w Wydawnictwie Literackim, Kraków 1957. Z wielu dodatkowych lektur, pomocnych w pracy nad niniejszą książką, wymienić trzeba przede wszystkim opowieść Tymona Terleckiego pt. ,,Pani Helena'', wydaną w Londynie w r. 1961. Ponad to ,,Pamiętniki'' Kazimierza Chłędowskiego (tom I ,,Galicja'') ze wstępem i przypisami Antoniego Knota, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1957; ,,Pamiętniki'' I.J. Paderewskiego, spisane przez Mary Lawton, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Kraków 1967, i in. Fragmenty recenzji angielskich i amerykańskich oraz fragmenty listów, których oryginały były pisane po angielsku, tłumaczył Antoni Dębnicki. J.K.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia w Nowem Bystrem
There are copies available to loan: sygn. 79 (1 egz.)
Book
In basket
Kubuś Puchatek usiadł sobie pod tym dębem, podparł głowę na łapkach i zaczął rozmyślać. Z początku powiedział do siebie samego: - To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że coś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki ja znam, to ten, że się jest pszczołą Potem znów pomyślał dłuższą chwilę i powiedział: - A jedyny powód, żeby być pszczołą, to ten, żeby robić miód. Po czym wstał i powiedział: - A jedyny powód robienia miodu to ten, żebym ja go jadł. - I zaczął włazić na drzewo.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia w Zębie
All copies are currently unavailable: sygn. 82-93 II/P
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again